Szoros találkozón nyert az FTC
2018-03-0320:57
Szoros mérkőzésen 29-27-re nyert a Ferencváros női kézilabda csapata a Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó előtti mérkőzésén a francia Metz együttese ellen. A győzelem ellenére viszont valószínűleg mégsem előzi majd meg riválisát a Fradi.
Mindkét csapat feszülten kezdett. Az első gólt csak a nyolcadik percben szerezte meg a sárga mezes Metz. A Fradi előbb Schatzl révén egyenlített, majd Pena góljával 2-1-nél átvette a vezetést. Innentől a magyar csapat diktálta a tempót. Van der Heijden öt büntetőt értékesített, Bíró pedig nagyszerűen védett, így a félidőben 13-9-re vezetett a hazai együttes.

A fordulást követően nem változott a mérkőzés képe, a Fradi tartotta 4-5 gólos előnyét. Az utolsó 10 percben a Metz zárkózott, de végül ez sem lett elég. A rendes játékidő 28-27-tel zárult, de egy időntúli szabaddobásból Hornyák gólt lőtt, kialakítva a végeredményt. Ferencváros-Metz, 29-27.