Négy nap, négy ellenfél a kecskeméti EK-selejtezőn
2018-02-1521:52
Két és fél perc sem telt el a mérkőzésből, és Zalánki már két gólnál tartott Ezután sem a grúzok percei következtek, hiszen előbb Manhercz duplázott, majd még Jansik Szilárd és Angyal is betalált, így 8 perc után 6-0-ra vezetett a magyar válogatott.
A 2. negyedben talán szándékosan a keménység határán védekezett csapatunk, így kikényszerítve az emberhátrányos helyzetek gyakorlását. Ebben a játékelemben sem volt sok hiba, csak 8-0 után lőtték első góljukat a grúzok, míg a nagyszünetig Erdélyi vezérletével 10-1-ig jutottunk.

Fordulás után sem változott a játék képe lőtt a magyar válogatott gólt távolról, közelről húzásból, megúszásból. Tétmeccs volt ez hivatalosan, de a medencében edzőmeccsé szelídült. 15-1 után viszont erősen behúztuk a kéziféket, a grúzok a hátralévő 9 perces szakaszban 4 gólt dobtak, miközben csak egyet kaptak. Így némileg kozmetikázták a végeredményt, amely 16-5 lett Magyarország javára.

A folytatásban Románia, Spanyolország és Franciaország ellen sokkal nehezebb dolga lesz Märcz Tamás csapatának.