Csak megszorongatták a magyarok az oroszokat
2018-02-1022:15
Hét ponttal kikapott a magyar női kosárlabda-válogatott Oroszországtól az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában. A Miskolcon játszott összecsapáson Magyarország-Oroszország 64-71.
Két százszázalékos csapat találkozott Miskolcon. A piros mezes orosz válogatott esélyeshez méltóan kezdett, és az első negyed végén már 18-10-re vezetett. Ezután még egy pontra feljött Székely Norbert együttese, de a nagyszünetre 37-23-ra a vendégeknél volt az előny.

A második félidő 7. percében már 20 ponttal is elléptek az oroszok, de ekkor mintha lekerült volna a magyar lányok válláról a teher, és elkezdtek felzárkózni. A végjátékra 5 pontra felküzdötte magát a válogatott, ennél közelebb azonban nem jutott.

Az oroszok jobban büntetőztek a végén, és 71-64-re megnyerték a találkozót.

A magyar válogatott veresége ellenére is a második helyen áll a csoportjában és legközelebb szerdán Litvániát fogadja.