Cover
Nadal meg sem izzadt, Dimitrov szenvedett a hőségben
2018-01-1915:54
Férfi egyesben a világelső Rafael Nadal könnyedén bejutott a 16 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Ugyanez csak nagy nehézségek árán, négy játszmában sikerült a világbajnok bolgár Grigor Dimitrovnak.
Rafael Nadal nem csinált magának nagy ügyet a bosnyák Damir Dzumhur elleni meccséből, könnyű három játszmában lépett tovább az Australian Open negyedik fordulójába. A nyolc közé jutásért vasárnap az argentin Diego Schwartzmann lesz a világelső spanyol klasszis ellenfele.

Nehéz mérkőzést játszott a csíkos rózsaszín felsőben teniszező, tavalyi elődöntős Grigor Dimitrov a 30. helyen kiemelt orosz Andrej Rubljov ellen.

A mérkőzés csak a negyedik szettben dőlt el, a háromórás csata végén 6:3, 4:6, 6:4, 6:4-re nyert a bolgár világbajnok. A 16 között Dimitrovnak még nehezebb dolga lesz, hiszen az ausztrálok egyik nagy kedvence, a Jo-Wilfried Tsongát szoros meccsen megverő Nick Kyrgios lesz az ellenfele.