Cover
A szombati Célfotóban: Ladinszky Attila
2017-12-2317:39
Célfotó, szombaton 22:35-től az ECHO TV műsorán!
A 68 éves Ladinszky Attila itthon korosztályos válogatott, a Tatabánya, majd a Vasas gólerős csatára volt. Utóbbival bajnoki bronzéremig jutott, de amire véget ért az 1971-72-es idény, már Nyugat-Európába szerződött.

Előbb Belgiumban, majd Hollandiában, később Spanyolországban futballozott. A Feyenoorddal holland, az Anderlechttel belga bajnokságot, a Betisszel Spanyol Kupát nyert. Továbbá egyszer bezsebelte a belga gólkirály címet is. Játékosi pályafutása befejezése után pedig Brüsszelben magyar éttermet nyitott, és csak a rendszerváltozás után tért haza.

Néhány hete, amikor Belgiumban járt, a helyi étterem tulajdonosa bő 25 év távlatából is felismerte! A felvétel előtt épp Betis gálájára volt hivatalos. A világvándor Ladinszky Attilával a felcsúti Pancho Arénában a Nemzeti Sport főszerkesztője, Szöllősi György beszélgetett.

Célfotó - szombat, 22:35-től az ECHO TV műsorán!