Megvédte címét a Szolnok
2017-12-0402:45
Vízilabda
Zsinórban másodjára győzött a Szolnok férfi vízilabda csapata a sportág vasárnapi Magyar Kupa döntőjében. Cseh Sándor együttese az OSC ellen kilenc gólos, 13-4-es sikert könyvelhetett el.
A döntő nagy kérdése az volt, hogy 24 óra leforgása alatt is tud-e kétszer csúcsra járatva játszani az OSC. Az Eger ellen megnyert elődöntő után a fináléban nehezebb ellenfél várt az újbudaiakra, hiszen a Szolnok ellen kellett vízbe ugraniuk. A választ gyorsan megkaptuk, hiszen a címvédő szűk hét perc alatt 4-0-ra elhúzott. Az OSC-nek csupán egy emberelőnyös gólra futotta az első negyedben. A folytatásban sem változott a kép, Nagy Viktor vezérletével remekül védekezett a Szolnok. A nagy szünetig sima 7-1-es eredmény alakult ki. S bár a Szolnok egy kicsit engedett a szorításból, a harmadik negyedet két, míg a negyediket egy gólos különbséggel nyerték. A döntő pikantériája, hogy a nyáron az OSC-ből igazolt Bátori Bence és Zalánki Gergő is 3-3 góllal járult hozzá a végső, 13-4-es Szolnok sikerhez.