Cover
Továbbra is nyeretlen női kézilabda-válogatottunk
2017-12-0320:45
női kézilabda
Második mérkőzését is elveszítette a magyar női kézilabda-válogatott a németországi világbajnokságon. Kim Rassmussen együttese 25-22-re kapott ki Svédországtól, így csoportjában továbbra is pont nélkül, utolsó helyen áll.
Bíró Blanka két védésével kezdődött a találkozó, majd Hagman és Roberts vezetésével hamar előnyhöz jutottak a svédek. Tíz perc játék után 4-4 volt az állás, majd ezt egy jobb magyar periódus követte. Klivinyi Kinga góljainak köszönhetően kettővel is vezettek a mieink, a félidőre azonban 11-11-es döntetlennel vonultak a csapatok.A második játékrész Háfra Noémi és Roberts gólváltásával kezdődött, ezután viszont a svédek brillíroztak. A három gólos különbséget Bíró Blanka védéseivel állandósulni látszott, de támadójátékban nem tudott eredményes lenni a magyar válogatott. Majd nyolc perces gólnélküli időszak után Klivinyi Kinga törte meg a csendet. Azonban ez kevésnek bizonyult, Svédország 25-22-re legyőzte a magyar válogatottat. A második elveszített mérkőzés után Görbicz Anitáék továbbra is utolsók a csoportban. Folytatás kedden Argentína ellen.