A szélsőségesek vagy letöltendő börtönbüntetésüket töltik, vagy még "csak" előzetes letartóztatásban vannak.
Mellettük még sok "érintett személyt" tartanak bezárva, azaz olyan illetőket, akikkel szimpatizáltak és/vagy támogatják a radikális iszlámot.
Azzal számolunk, hogy a következő években megugrik a börtönben lévő szélsőségesek száma – közölte Eva Kühne-Hörmann Hessen igazságügyi minisztere utalva ezzel arra a több száz folyamatban lévő nyomozásra, amelyek országszerte folynak azokkal szélsőséges dzsihadistákkal szemben, akik visszatértek Németországba a Közel-Keletről, miután otthagyták az Iszlám Államot.
Kühne-Hörmann arra is figyelmeztetett, hogy a szélsőséges iszlamisták nagy nehézségek elé állítják a börtönökben zajló mindenféle olyan munkát, ami a szélsőségessé válás megakadályozását, valamint a radikálisok társadalomba történő visszaintegrálását hivatott elősegíteni. Ha viszont a börtönökben nem végeznének ilyen munkát, akkor meglenne a veszélye annak, hogy olyan szélsőségeseket engednek vissza a német társadalomba, akik továbbra is a radikális iszlám hívei maradnának és veszélyt jelentenének az emberekre – tette hozzá Kühne-Hörmann.
A német hatóságok elismerték, hogy 2017-ben ötször annyi terrorizmussal kapcsolatos nyomozást indítottak, mint 2016-ban. A megindított 1200 nyomozás 80 százaléka az iszlámmal kapcsolatos. Többször terrorgyanús cselekmény miatt jártak el. Sok esetben radikális hitszónokok, sikertelen öngyilkos merénylők, és Szíriából, valamint Irakból visszatérő dzsihadisták ellen indították nyomozást.
A növekvő számú bebörtönzött iszlamisták pedig fenyegetést jelentenek az intézményekben dolgozó emberekre, főleg mielőtt elkezdődne a társadalomba történő integrálásuk.
Több ember felmondott az egyik börtönben, miután egy radikális iszlamista ollóval támadt egy őrre, akit sikerült megsebesítenie.
888.hu