Egyre aggasztóbb az európai átlag: a hat és kilenc év közötti korosztályban minden harmadik gyermek túlsúlyos, a 11 éveseknél pedig akár a 40 százalékot is elérheti az elhízottak száma. Dr. Pozsgay Csilla az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgatója örvendetesnek tartja azt, hogy 2010 óta ezek a paraméterek, nem romlottak. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár szerint ez csak Magyarországon van így, ami nagymértékben a kormány elmúlt években tett intézkedéseinek köszönhető.
„Ilyen a nemdohányzók védelméről szóló törvény, a transzzsírsav rendelet, és a mindennapos testnevelés bevezetése”
– sorolta az EMMI államtitkára. A WHO magyarországi irodavezetője szerint átfogó intézkedésekre van szükség, amely az egész Európai Uniót érinti. Ledia Lazeri szerint a legfontosabb cél, hogy 2025-re 25 százalékkal csökkenjen a nem fertőző betegségek, illetve az elhízás aránya az Európai Unióban. A világszervezet ezért, tízéves táplálkozási akciótervet dolgozott ki.
Az irodavezető örömét fejezte ki amiatt, hogy 2018 a család éve lesz Magyarországon, ami szintén jó lehetőség arra, hogy a gyermekkori elhízás problémájával kormányszinten foglalkozzanak.