Böröcz László, a Fidesz országgyűlési képviselője és ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak az elnöke elmondta, az új egyesület résztvevőit a hazaszeretetben, a nemzetben való közös gondolkodás köti össze, az új egyesület segítségével pedig intézményes formában is együttesen léphetnek fel a magyar fiatalok, a magyar kisebbség érdekében.
Nacsa Lőrinc, a KDNP parlamenti képviselője, valamint az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) elnöke kifejtette, az új ernyőszervezet létrehozásával hatékonyabb kereteket kap a közös érdekérvényesítés és programszervezés.
Emlékeztetett, az alapító szervezetek eddig is sok ügyben álltak ki közösen egymásért. Példaként említette a székely terrorvád ügyét, a kárpátaljai nyelv- és oktatási törvényeket, valamint a különböző nemzetrészekben tartott helyhatósági, illetve parlamenti választások kampányait.
Nacsa Lőrinc nagy jelentőségűnek nevezte, hogy az új egyesületben minden nemzetrész képviselteti magát, és reményét fejezte ki, hogy a jövőben a politikai döntéshozók is felfigyelnek majd az ernyőszervezetben megfogalmazott ötletekre, igényekre a Kárpát-medencei magyarság érdekében.
Fehér Szabolcs, a Vajdasági Magyar Szövetség Ifjúsági Fórumának elnöke elmondta, a vajdasági szervezetek mindent megtesznek, hogy az együttműködés segítségével még nagyobb célokat tudjanak elérni.
Gubík László, a Via Nova Ifjúsági Csoport elnöke közölte, szervezetük éri el a legtöbb felvidéki magyar fiatalt, munkájukban pedig kiemelt figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra, valamint a fiatal vezetők képzésére.
Dobsa István, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) ifjúsági szervezetének elnöke üdvözölte, hogy az alapítók intézményes formába tudják önteni többéves barátságukat "ezekben a viharos esztendőkben".
Kiss Róbert, a Romániai Magyar Kereszténydemokrata Mozgalom (RMKDM) ifjúsági szervezetének alelnöke elmondta, az erdélyi fiatalok szerint a közös munka több eredményre vezethet, például a Minority SafePack kisebbségvédelmi európai polgári kezdeményezés ügyében is.
MTI