Döntetlen a Bundesliga magyar rangadón
2019-02-2611:02
1-1-es döntetlent játszott egymással az RB Leipzig és a Hoffenheim a Bundesliga magyar rangadóján. A lipcseieknél a magyar válogatott Gulácsi Péter és Willi Orban kezdett, míg a másik oldalon Szalai Ádám csereként állt be
Több mint 33 ezer néző fogadta a csapatokat a német labdarúgó bajnokság 23. fordulójának zárómérkőzésén. A lipcsei Red Bull Arenában jobban kezdett a kék mezes vendég együttes, hiszen a 22. percben bár Gulácsi még védte Joelinton lövését, a kipattanóból viszont Kramaric megszerezte a vezetést a Hoffenheimnek. 0-1. Ez volt a horvát csatár 10. gólja a bajnokságban. Előnyét pedig egészen a 89. percig megőrizte Szalai csapata, ekkor azonban Halstenberg középre adott labdájára a magyar válogatott Orban robbant be tökéletesen és a lipcseiek csapatkapitánya hét méterről kiegyenlített. Így a végeredmény RB Leipzig-Hoffenheim 1-1. A lipcseiek negyedikek 42 ponttal, a Hoffenheim nyolcadik 34-gyel.