Ahogy a világon mindenhol, úgy Magyarországon is vannak olyan települések, amelyek a munkalehetőségektől és továbbtanulási lehetőségektől messzebb fekszenek, és itt a gyerekek lényegében egy burokban nőnek fel, abban a burokban, amelyet a családjuk és a közvetlen környezetük sző köréjük
- fogalmazott György László.
Az államtitkár szerint az a tapasztalat, hogy ezek a gyerekek nyolcadik osztály végéig viszonylag sikeresen veszik az akadályokat, és utána egy hatalmas törés van az életükben, hiszen akkor kezdenek el utazni.
Kiemelte: míg a nagyvárosokban élők számára teljesen természetes, hogy mondjuk harminc percet kell utazniuk, ez nekik egy hatalmas változás, ráadásul a fiatalok bekerülnek egy új közösségbe.
György László elmondta: A nemzetközi kutatások azt mutatják, hogy a gyerekek szívesen hallgatnak valakire, aki kicsivel idősebb náluk, és nem rég esett át azokon a kihívásokon, amik őket is érintik. Ebből kifolyólag a program lényege, hogy lehetőséget biztosítanak egyetemistáknak arra, hogy mentoráljanak ilyen kisdiákokat, és már hetedik, nyolcadikos korukban elvigyék őket a közeli városokba, megmutassák nekik az ottani életet, továbbtanulási lehetőségeket.
Teljes beszélgetés:
ECHO TV - A nemzet hangja - Jó reggelt!