Ricciardo volt a leggyorsabb
2018-04-2719:42
Daniel Ricciardo autózta a legjobb időt a Formula–1-es Azeri Nagydíj pénteki szabadedzésén. Délelőtti második helye után délután két másodpercet javulva volt a leggyorsabb.
Harmadik alkalommal rendeznek Formula–1-es futamot Azerbajdzsánban. A pénteki első szabadedzésen sokat csúszkáltak a versenyzők a poros utcai pályán. Max Verstappen a falhoz is vágta autóját.

Délelőtt a mercedeses Valtteri Bottas volt a leggyorsabb, Ricciardót és a Force Indiá-s Pérezt megelőzve. Délután viszont már senki sem tudta megelőzni Ricciardót. A Red Bull versenyzőjét a ferraris Kimi Räikkönen követte, aki a délelőtti edzésen még csak a 15. volt. Csapattársa, a vb összetettjét vezető Sebastian Vettel nem tudott javítani, így ő a 11. helyen zárta a napot.  A harmadik helyen, a Mercedeseket megelőzve Verstappen végzett.

Az Azeri Nagydíjat a szombati időmérőt követően, vasárnap 14 óra 10 perctől rendezik Bakuban.