Gazdaság
2010 óta több mint a duplájára nőtt az állatjóléti támogatás
2018-03-1319:47
Zsigó Róbert, jánoshalma, bács-tak kft
 Az kormány által a költségvetési forrásokból nyújtott állatjóléti támogatás 2010 óta több mint a duplájára, 4 milliárd forintról 9 milliárd forintra nőtt - mondta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a Bács-Kiskun megyei Jánoshalmán, ahol felavatták a Bács-Tak Kft. új keltető üzemét.
Kifejtette, "a baromfitenyésztés és feldolgozás valóban a mi ügyünk, mivel ez az ágazat közvetlen EU támogatásban nem részesül", a kormányzat így csak költségvetési forrásokból tud támogatást nyújtani a termelőknek. Elmondta, a baromfitenyésztés és a baromfi-egészségügy jelentőségét mutatja, hogy ez az ágazat adja a magyar mezőgazdasági kibocsátás mintegy 13 százalékát. A szektor 60 ezer embernek ad munkát, és csaknem 100 százalékban magyar kézben van - tette hozzá.

 Bányai Gábor (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselője közölte, jelentősen növeli a régió mezőgazdasági szerepét a Bács-Tak Kft. új beruházása. Hozzátette: a zárt tartású víziszárnyas piacon most szinte korlátlanok a piaci a lehetőségek. Kiss István, a Bács-Tak Kft. ügyvezető igazgatója kifejtette: a beruházás 835 millió forintból valósult meg, amiből 600 millió forint banki hitel, és a tervek szerint évente több mint 10 millió kacsát keltetnek majd. A cégvezető elmondta, a beruházás szorosan kapcsolódik a Hunent Zrt. új mélykúti vágóhídjának építéséhez. 
Mélykúton ősz végétől kezdődik a próbaüzem, teljes kapacitással az üzemben heti 200 ezer pecsenyekacsa és 500 ezer húsliba feldolgozását tervezik. 
Kiss István a 12,6 milliárd forintból épülő mélykúti beruházásról közölte: az építkezés 38 százalékos állapotban van, a technológiát májusban kezdik el beszerelni. Terveik szerint ősz közepén elkezdődhetnek a próbavágások és decemberben már teljes kapacitással zajlana a vágás és feldolgozás - tette hozzá. A Bács-Tak Takarmánygyártó és Forgalmazó Kft. 1992-ben alakult a Bács-Kiskun megyei Mélykúton, a cég saját fajtatiszta, törzskönyvezett pecsenyekacsa, illetve húsliba szülőpárokkal biztosítja a minden szinten nyomon követhető tenyésztést és feldolgozást. Az állatok egy részét saját telepein, másik részét pedig a céggel szerződéses kapcsolatban álló bérnevelők telepein neveli - olvasható a cég honlapján.
 A Bács-Tak Kft. 20 emberrel kezdte működését, most közel 200 dolgozója van, a kft. kapcsolt vállalkozásai a Csibe-Top Kft., a Csa-Ba Kft., a Hunent Víziszárnyas Feldolgozó Zrt. és a Pannon-Lúd Kft. A nyilvános cégadatok alapján a cégcsoport árbevétele 2016-ban csaknem egy milliárd forinttal, 16,7 milliárd forintra csökkent, adózott eredménye viszont több mint 200 millió forinttal, 714 millió forintra emelkedett.

MTI
A weboldalon sütiket használunk, hogy kényelmesebb legyen a böngészés. További információ