Cover
Megkezdték az idei szezont az autósport képviselői is
2018-01-2917:31
Monte Carlóban rali világbajnoki futamot, míg az Egyesült Államokban, Daytonában 24 órás futamot rendeztek.
Karrierje 41. győzelmét szerezte a világbajnokság idei első versenyén a francia Sebastien Ogier a Monte-Carlo rallyn. Az elmúlt öt világbajnokságot megnyerő francia a toyotás Ott Tanak előtt nyert 33,5 másodperccel. A harmadik helyen Jari-Matti Latvala végzett.

Jó pár kilométerrel arrébb Daytonában a 24 órás viadalon indult a Forma-1 kétszeres világbajnoka Fernando Alonso is. A United Autosport színeiben induló spanyolnak fékhibával kellett küzdenie, így végül 38.helyen futott be. A versenyt az 5-ös számú Cadillaccel versenyző Christian Fittipaldi, Felipe Albuquerque és Joao Barbosával. A hármas 1992-es rekordot döntött, 24 óra alatt 808 kört teljesítettek, amely 46-tal több, mint a korábbi csúcs.